Разлика помеѓу преработките на „Камбриум“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 31 бајт ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат using AWB)
* фосили на типичната камбриска макрофауна.
 
{{геологија-никулец}}
{{Никулец од областа на геологијата}}
 
{{Геолошка историја на Земјата}}
 
{{Нормативна контрола}}
 

Прегледник