Кибибајт: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 29 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на информатиката → информатика-никулец using AWB
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на информатиката → информатика-никулец using AWB)
: 1 кибибајт = 2<sup>10</sup> [[бајт]]и = 1 024 бајти
 
{{информатика-никулец}}
{{Никулец од областа на информатиката}}
 
== Белешки ==

Прегледник