ГНУ: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 29 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на информатиката → информатика-никулец using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured)
с (→‎Надворешни врски: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на информатиката → информатика-никулец using AWB)
* [http://www.gnu.org/gnu/linux-and-gnu.html Линукс и ГНУ проектот]
 
{{информатика-никулец}}
{{Никулец од областа на информатиката}}
 
[[Категорија:Слободна програмска опрема]]

Прегледник