Пироконгломерат: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 43 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3409817 (translate me))
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB)
 
'''Пироконгломерат''' е [[карпа]] создадена од остатоци од експлозивна вулканска [[ерупција]].
 
{{гео-никулец}}
{{Никулец од областа на географијата}}
 
[[Категорија:Карпи]]

Прегледник