112 (број): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB)
'''112 (сто и дванаесет)''' — [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[111 (број)|111]] а претходник на бројот [[113 (број)|113]].
 
{{Број-никулец}}
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]

Прегледник