112 (број): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 2 години
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB
с (→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=октомври 2009}} using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB)
околина= [[111 (број)|111]] '''112''' [[113 (број)|113]] }}
 
'''112 (сто и дванаесет)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[111 (број)|111]] а претходник на бројот [[113 (број)|113]].
 
{{Никулец за број}}

Прегледник