Разлика помеѓу преработките на „Mötley Crüe“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 13 години
асд
(асдас)
(асд)
|Background = group_or_band
|Alias =
|Origin = [[Лос АнгелесАнџелес, Калифорнија|Лос Ангелес]], [[Калифорнија]], [[САД]]
|Genre = [[Хард рок]], [[Хеви метал]], [[Глам метал]]
|Years_active = 1980–денес
114

уредувања

Прегледник