Разлика помеѓу преработките на „’Рбетници“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 3 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Филогенетска систематика: Јазична исправка, replaced: Gnathostomata → Вилични ’рбетници using AWB
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирано списание → наведено списание using AWB)
с (→‎Филогенетска систематика: Јазична исправка, replaced: Gnathostomata → Вилични ’рбетници using AWB)
** Класа †[[Pituriaspida]]
** Класа †[[Osteostraci]]
** '''Инфратип [[GnathostomataВилични ’рбетници]]''' (‘рбетници со вилицаGnathostomata)
:::* Класа †[[Placodermi]] (палеозојски оклопни форми)
:::* Класа [[Chondrichthyes]] (‘рскавични риби)

Прегледник