Разлика помеѓу преработките на „Смилковци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 8 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Исправка на име, replaced: Смиљковци → Смилковци (2) using AWB)
| слика мапа=
| име=Смилковци
| име2=СмилковциСмиљковци
| општина=[[Општина Гази Баба|Гази Баба]]
| популација= 345
}}
 
'''Смилковци''' или '''СмилковциСмиљковци''' — село во [[Општина Гази Баба]], во околината на градот [[Скопје]].
 
== Географиja и местоположба ==

Прегледник