Разлика помеѓу преработките на „Тодор Христов - Офицерчето“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ситна поправка
(обновување)
(ситна поправка)
{{Биографија инфо
| име = Тодор Христов
| портрет =Todor 24martHristov SbornaOfitsercheto Cheta Kiustendil Todor HristovVeles.jpgJPG
| px=150п
| опис= македонски револуционер
3.662

уредувања

Прегледник