Црвена Нива: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 208 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Демографија: Јазична исправка и исправка на наводи, replaced: Население на Република Македонија според изјаснувањето за ет using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Самоуправа и политика: Стилска исправка, replaced: Администрација и политика → Самоуправа и политика using AWB)
с (→‎Демографија: Јазична исправка и исправка на наводи, replaced: Население на Република Македонија според изјаснувањето за ет using AWB)
Селото е иселено и според пописот од [[2002]] година во селото нема жители.<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf</ref>
 
На табелата е прикажан бројот на населението во сите пописни години:<ref>Население на Република Македонија според изјаснувањето за етничката припадност, по населени места, според пописите на население 1948, 1953, 1961, 1971, 1981, 1991, 1994 и 2002 година (согласно територијалната организација од 1996 година). *Државен завод за статистика [http://makstat.stat.gov.mk/PXWeb/pxweb/mk/MakStat/MakStat__Popisi__PopisNaNaselenie__PopisiNaseleniMesta/Popis_nm_1948_2002_NasPoEtnPrip_mk.px/?rxid=b7539b0f-f64f-46b7-b99d-a34d7ae55646 База на податоци МАКСтат]. Државен завод за статистика.</ref>
{| class="wikitable"
!Година

Прегледник