NGC 6025: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB
с (clean up, replaced: Објектот е од → Телото е од, Објектот е откриен → Телото е откриено , Објектот бил предмет → Телото било предме using AWB)
с (→‎top: Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB)
|алтернативни ознаки=OCL 939, ESO 136-SC14
}}
'''NGC 6025''' — [[отворено ѕвездено јато]] во соѕвездието [[Јужен Триаголник (соѕвездие)|Јужен Триаголник]], кое се наоѓа на списокот на [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот Телото претставува [[Дрееров објект]].
 
Телото било предмет и на други истражувања, па освен како NGC 6025 се споменува и како OCL 939, ESO 136-SC14.

Прегледник