Хидроенергија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види повеќе → Поврзано using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Историја: Правописна исправка, replaced: допринос → придонес using AWB)
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види повеќе → Поврзано using AWB)
Енергијата на ветрот, енергијата на плимата и осеката и енергија на морската струја воопшто се класифицираат во [[енергија на море]]то.
 
== Види повеќеПоврзано ==
* [[Хидроелектрани]]
* [[Обновливи извори на енергија]]

Прегледник