Википедија:Барања за администраторски статус/Brest: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Прашања за кандидатот: Правописна исправка, replaced: подршка → поддршка using AWB
с (→‎Прашања за кандидатот: Правописна исправка, replaced: подршка → поддршка using AWB)
Драг кандидату, благодариме за вашата понуда да {{Уникод|ѝ}} служите на Википедија со овој капацитет. Ве молиме оддвојте малку време, со цел да одговорите неколку општи прашања со цел да го олесните раководењето на гласачите:
:'''1.''' Со кои администраторски задачи планирате да помагате? Ве молиме видете [[:Категорија:Википедија дневник]] и [[:Категорија:Административен дневник]], и прочитајте ја страницата за [[Википедија:Администратори|администратори]].
::'''О:''' Мојот интерес е фокусиран на повеќе полиња. Историја, Наука, Техника, Политика, ... Постои широк простор за подобрување на постоечките статии и секако креирање на нови. Мојата главна цел ќе биде подршкаподдршка на вредните уредувачи, охрабрување на пасивните корисници да земат активно учество, привлекување на нови уредувачи и корисници, жестока одбрана на НГТ, заштита на википедија од вандалски дејствија.
 
:'''2.''' Од вашите статии или придонеси кон Википедија, дали има некои со кои сте особено задоволни, и зошто?

Прегледник