Разлика помеѓу преработките на „Шемси Ахмед-паша“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Отоманската Империја → Отоманското Царство using AWB
с (Правописна исправка, replaced: Османлиската империја → Османлиското Царство (2) using AWB)
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Отоманската Империја → Отоманското Царство using AWB)
{{s-end}}
 
{{Голем везир на ОтоманскатаОтоманското ИмперијаЦарство}}
 
[[Категорија:Големи везири на Отоманското Царство од 16 век]]

Прегледник