Разлика помеѓу преработките на „Свети Наум Охридски Чудотворец“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (→‎Животопис: Замена со тековно име, replaced: Дебарца → Дебрца using AWB)
[[Категорија:Основоположници на македонската писменост]]
[[Категорија:Светци од средновековен Охрид]]
[[Категорија:Преславска книжевна школа]]
Анонимен корисник

Прегледник