Разлика помеѓу преработките на „Список на епизоди од „Македонски народни приказни“ (стар серијал)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Јазична исправка, replaced: Актер → Глумец (3) using AWB)
Последната приказна од стариот серијал е „Чесниот кадија и сиромавиот“ снимена во 2003 година, а додека пак, „Двајцата браќа на правдина в зандана“ претставува последната снимена приказна на [[Ѓорѓи Колозов]].
 
== ГлумецскаГлумечка екипа и број на учество по епизоди ==
{| class="wikitable"
|'''Глумец'''
== Режисери по број на епизоди ==
{| class="wikitable"
|'''ГлумецРежисер'''
 
                                     

Прегледник