Прејди на содржината

Јоргос Сеферис: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Родени во 1900 година]]
[[Категорија:Починати во 1971 година]]
[[Категорија:Грчки нобеловци]]