Прејди на содржината

14 март (родени): Разлика помеѓу преработките

Додадени 166 бајти ,  пред 2 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1933]] 
|[[Мајкл Кејн]] — англиски [[глумец]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1978]] 
|[[Питер ван ден Хогенбанд]] — холандски [[Пливање (спорт)|пливач]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1988]]