Разлика помеѓу преработките на „Свети Наум Охридски Чудотворец“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Надворешни врски: Замена со тековно име на предлошката, replaced: МакЛит → Македонска книжевност using AWB
с (clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со тековно име на предлошката, replaced: МакЛит → Македонска книжевност using AWB)
 
== Надворешни врски ==
{{Македонска книжевност}}
{{МакЛит}}
 
{{Симболи на Македонија}}

Прегледник