Прејди на содржината

Цветко Узуновски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 60 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Отоманска империја → Отоманско Царство using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Родени во 1912 година]]
[[Категорија:Починати во 1994 година]]
[[Категорија:Починати во Скопје]]