Илко Стефановски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирано списание → наведено списание using AWB
с (→‎Награди и признанија: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирање вести → наведени вести using AWB)
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирано списание → наведено списание using AWB)
}}
 
'''Илко Стефановски''' ({{роден во|Битола}}, {{роден на|4|ноември|1952}} - {{починал во|Битола}}, {{починал на|6|декември|2011}}) — македонски театарски и филмски глумец, првенец на [[Народен театар - Битола|Битолскиот народен театар]].<ref>{{цитиранонаведено списание|date=2004|journal=Културен живот|publisher=Културно-просветна заедница на Македонија|language=македонски}}</ref>
 
==Животопис==

Прегледник