Препречна согласка: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
(ситна поправка)
с (→‎Наводи: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB)
 
== Наводи ==
{{наводи}}
* {{цитирананаведена книга|author=Ian Maddieson|title=Patterns of Sounds|publisher=Cambridge University Press|year=1984|isbn=0-521-26536-3}}
*{{SOWL}}
 

Прегледник