Разлика помеѓу преработките на „Sunset Strip“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 13 години
вб
(асд)
(вб)
[[Image:Sunsetblvd.jpg|thumb|]]
'''Sunset Strip''' е името на една мијла и половина од [[Sunset Boulevard]] што поминува низ [[West Hollywood]], [[California]]. Започнува од источната граница на West Hollywood со [[Hollywood]] кај '''Crescent Heights Boulevard''', до неговата западна граница со [[Beverly Hills]] кај '''Doheny Drive'''. Sunset Strip е позната по големиот број на бутици, ресторани, рок клубови, и nightclubs кој се на врвот од забавната индустрија. Исто така е позната по нејзиниот заштитен знак од огромни, разнобојни [[билборди]] и по тоа што е место каде што излегуваат и се дружат рок ѕвездите и филмските ѕвезди.
114

уредувања

Прегледник