Разлика помеѓу преработките на „Ацтечка митологија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB)
 
{{Ацтеки}}
 
Во ацтечката цивилизација постоела '''ацтечката митологија''' покрај [[ацтечката религија]]. Таа сочинувала над 100 богови и натприродни суштества.
 
== Поврзано ==
 
== Наводи ==
* {{цитирананаведена книга|last=Boone |first=Elizabeth H. (Ed.) |year=1982 |title=The Art and Iconography of Late Post-Classic Central Mexico |publisher=[[Dumbarton Oaks]] |location= Washington, D.C. |isbn=0-88402-110-6}}
 
 
== Надворешни врски ==

Прегледник