Разлика помеѓу преработките на „Калниште“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 месеци
с
→‎Култура: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB
с (→‎Култура: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB)
 
==Култура==
;Цркви<ref>{{цитирананаведена книга|last=Јелена Павловска, Наташа Ниќифоровиќ и Огнен Коцевски|title=Карта на верски објекти во Македонија|editor=Валентина Божиновска|publisher=Комисија за односи во верските заедници и религиозните групи|location=Менора - Скопје|date=2011|isbn=978-608-65143-2-7|language=македонски}}</ref>
* [[Црква „Св. Илија“ - Калниште|Црква „Св. Илија“]] - единствената селска црква;
 

Прегледник