Разлика помеѓу преработките на „Палатица“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 5 месеци
с
→‎Личности: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирање вести → наведени вести (2) using AWB
с (→‎Општествени установи: Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
с (→‎Личности: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирање вести → наведени вести (2) using AWB)
 
== Личности ==
*[[Ќенан Алиу]] (р. 8 ноември 1966) - македонски политичар, портпарол на [[ПДП]] и градоначалник на [[Општина Желино]]<ref>{{цитирањенаведени вести|url=http://star.utrinski.com.mk/?pBroj=1742&stID=33283&pR=25|title=Желино -Ќенан Алиу|publisher=Утрински Весник|language=македонски|accessdate=2011-01-04}}</ref>
*[[Шеваљ Етхеми]] - познат како Командант Ваљони. Воен функционер на [[АРМ]], поранешен командант на [[ОНА]]<ref>{{цитирањенаведени вести|url=http://star.utrinski.com.mk/?pBroj=816&stID=4939&pR=3|title=Шеваљ Етеми, "командант Ваљони": Ја напуштам Мала Речица, заминувам за Палатица|publisher=Утрински Весник|language=македонски|accessdate=2011-01-04}}</ref>;
 
== Наводи ==

Прегледник