Разлика помеѓу преработките на „Прва фудбалска лига на Хрватска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
!rowspan=2 width=140|Вицешампиони
!rowspan=2 width=140|Третопласирани
!colspan=2 |Најдобри Стрелци (s)</small>
|-
!width=210280|Играч <small>(Клуб)</small>
!Голови
|-
||{{flagicon|CRO}} [[Андреј Крамариќ]] <small>(Риека)</small>
|style="text-align:center"|21
|-
|-
|align=left|[[Прва фудбалска лига на Хрватска 2015–2016|2015–16]]
!scope="row" style="background-color:#FFFACD"|[[ГНК Динамо Загреб|Динамо Загреб]] {{small|(18)}} †
|[[ХК Риека|Риека]]
|[[ХНК Хајдук Сплит|Хајдук Сплит]]
|{{flagsport|MKD}} {{sortname|Илија|Несторовски}} {{small|(Интер Запрешиќ)}}
|style="text-align:center"|25
|-
|align=left|[[Прва фудбалска лига на Хрватска 2016–2017|2016–17]]
!scope="row" style="background-color:#FFFACD"|[[ХНК Риека|Риека]] {{small|(1)}} †
|[[ГНК Динамо Загреб|Динамо Загреб]]
|[[ХНК Хајдук Сплит|Хајдук Сплит]]
|{{flagsport|HUN}} {{sortname|Марко|Футаш}} {{small|(Хајдук Сплит)}}
|style="text-align:center"|18
|-
|align=left|[[Прва фудбалска лига на Хрватска 2017–2018|2017–18]]
!scope="row" style="background-color:#FFFACD"|[[ГНК Динамо Загреб|Динамо Загреб]] {{small|(19)}} †
|[[ХНК Риека|Риека]]
|[[ХНК Хајдук Сплит|Хајдук Сплит]]
|{{flagsport|ALG}} {{sortname|Ел Араби Хилел|Судани}} {{small|(Динамо Загреб)}}
|style="text-align:center"|17
|-
|align=left|[[Прва фудбалска лига на Хрватска 2018–2019|2018–19]]
!scope="row"|[[ГНК Динамо Загреб|Динамо Загреб]] {{small|(20)}}
|[[ХНК Риека|Риека]]
|[[НК Осиек|Осиек]]
|{{flagsport|CRO}} {{sortname|Мијо|Цакташ}} {{small|(Хајдук Сплит)}}
|style="text-align:center"|19
|-
|}

Прегледник