Разлика помеѓу преработките на „Светска турнеја UCI 2011“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Национален: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (2) using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Родригез → Родригес (8) using AWB)
с (→‎Национален: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (2) using AWB)
=== Национален ===
 
Националниот поредок се пресметува со додавање на бодовите на првите пет возачи регистрирани во соодветната нација во табелата. Нациите со ист број на бодови се пласираат според нивниот најдобар рангиран возач. Националниот пласман се користи при одредувањето колку возачи една држава може да има на Светското првенство<ref>{{цитиранаНаведена вебмрежна страница|url=http://www.cyclingnews.com/news/latest-uci-rankings-reveal-the-chase-for-points|title=Последниот UCI пласман ја засили борбата за бодови|date=9 август 2011|accessdate=9 август 2011|publisher=Future Publishing Limited|work=Cyclingnews}}</ref> и на [[Летни олимписки игри 2012|Олимпијадата]]<ref>{{цитиранаНаведена вебмрежна страница|url=http://www.uci.ch/Modules/BUILTIN/getObject.asp?MenuId=&ObjTypeCode=FILE&type=FILE&id=NjkzODE&LangId=1|title=Квалификационен систем - Игри на 30-та Олимпијада|date=|accessdate=|publisher=|work=UCI}}</ref>.
 
{| class="wikitable"

Прегледник