Прејди на содржината

NGC 6946: Разлика помеѓу преработките

Додаден 61 бајт ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Податоци од набљудување: Правописна исправка, replaced: мag → ''m'' (2) using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Лебед (соѕвездие)]]
[[Категорија:Арпови објекти]]
[[Категорија:Колдвелови објекти]]