Мите Грозданов: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Награди: Јазична исправка, replaced: актер → глумец using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: актерката → глумицата using AWB)
с (→‎Награди: Јазична исправка, replaced: актер → глумец using AWB)
* Награда на Театарски игри „Војдан Чернодрински“ во Прилеп за улогите Светозар во „Карамазови“ и Иљо М. во „Сенката“
* Сребрена плакета на фестивалот на монодрамата за улогата во „Дрво на ридот“
* 1984 година бил прогласен за актерглумец на годината според ревијата „Екран“
 
==Надворешни врски==

Прегледник