Разлика помеѓу преработките на „Јохан Фридрих Пфаф“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 102 бајти ,  пред 11 месец
с
Додадена категорија using AWB
с
с (Додадена категорија using AWB)
| nationality = [[Германци|Германец]]
| field = [[математика]]
| work_institution = [[Хелмштетски универзитет]]</br /> [[Универзитет Хале-Витенберг|Универзитет во Хале]]
| alma_mater = [[Гетингенски универзитет]]
| doctoral_advisor = [[Абрахам Готхелф Кестнер]]
|PLACE OF DEATH= [[Хале]], [[Германија]]
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Пфаф, Јохан Фридрих}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Пфаф, Јохан Фридрих}}
[[Категорија:Математичари од 18 век]]
[[Категорија:Математичари од 19 век]]
[[Категорија:Починати во 1825 година]]
[[Категорија:Членови на Француската академија на науките]]
[[Категорија:Членови на Пруската академија на науките]]

Прегледник