Прејди на содржината

Линдон Џонсон: Разлика помеѓу преработките

Додадени 117 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: Референци → Наводи using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Починати во 1973 година]]
[[Категорија:Родени во 1908 година]]
[[Категорија:Добитници на Претседателскиот медал на слободата]]