Александар Лурија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 115 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Стилска исправка, replaced: централна Азија → Средна Азија using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Родени во 1902 година]]
[[Категорија:Починати во 1977 година]]
[[Категорија:Добитници на Орденот на Црвеното знаме на трудот]]

Прегледник