Разлика помеѓу преработките на „Завхан (покраина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
(+ nova)
 
'''Завхан''' е една од 21 [[провинции во Монголија]]. Провинцијата е лоцирана на запад од државата. Главен град на провинцијата е [[Улијастај]] и името на провинцијата доаѓа од името на реката [[Завхај (река)|Завхај]]
 
== Административна поделба ==
== Administrative Subdivision ==
[[Image:Mongolia Zavkhan sum map mk.png|thumb|right|250px|Дистрикти во Завхан]]
 

Прегледник