Разлика помеѓу преработките на „Портал:Англија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
ситна промена
с (уредување)
с (ситна промена)
<div style="float:left; width:50%;">
 
{{Random portal component|max=8|seed=27|header=SelectedheaderОдбрана articleстатија|subpage=Selected article}}
 
{{/box-header|Одбрана статијаслика|Портал:Англија/Selected picture/{{CURRENTMONTH}} {{CURRENTYEAR}}|}}
{{Портал:Англија/Selected picture/{{CURRENTMONTH}} {{CURRENTYEAR}}}}
{{/box-footer|}}

Прегледник