Марко Пантани: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| caption = Пантани во 1997
| fullname = Марко Пантани
| nickname = ''Il Pirata'' (пират), ''Elefantino'' (мал слон)<ref>{{cite web |url=http://www.eurosport.fr/cyclisme/tour-de-france/2015/cannibale-grand-fusil-cheri-pipi-andy-torticolis.-le-top-20-des-surnoms-mythiques-du-cyclisme_sto4828071/story.shtml |title=Cannibale, Chéri-pipi, Wookie, Andy torticolis… le Top 20 des surnoms mythiques du cyclisme |last=Vergne |first=Laurent|date=22 July 2015|website=[[Eurosport]]|language=French fr|trans-title=Cannibal, Chéri-pipi, Wookie, Andy Torticollis... the Top 20 mythical nicknames of cycling|access-date=11 April 2016}}</ref>
| birth_date = {{birth date|df=yes|1970|1|13}}
| birth_place = [[Чезена]], Италија

Прегледник