Каврак: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Кратово → општина=Кратово using AWB
с (→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Кратово → општина=Кратово using AWB)
| слика мапа=
| име=Каврак
| општина=[[Општина Кратово|Кратово]]
| популација= 62
| година= 2002

Прегледник