Разлика помеѓу преработките на „Долни Стубол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB
с (→‎Надворешни врски: Додадена предлошка using AWB)
с (→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
* Доселеници: ''Рашевци (5 к.)'' доселени се во 18ти век од селото [[Орашац]] кај [[Куманово]]; ''Клинчарци (6 к.)'' доселени се во 18ти век од некогашното село [[Чашица]]; ''Наџаковци (5 к.)'' доселени се во 18ти век од селото [[Куково]]; ''Кундинчани (3 к.) и Николовци (3 к.)'' доселени се од селото [[Кундино]]; ''Петреви (5 к.) и Голубови (3 к.)'' доселени се, но не знаат од каде.<ref>{{Наведена книга|title=Злетовска област. Географско-историски осврт|last=Апостолов, Александар, Кондев, Тодор и Апостол Керамидчиев|first=|publisher=|year=1974|isbn=|location=Скопje|pages=}}</ref>
 
== Општествени институцииустанови ==
 
== Администрација и политика ==

Прегледник