Разлика помеѓу преработките на „Смилковци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB
с (→‎top: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB)
с (→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
Според пописот од 2002 година, селото Смиљковци има 345 жители, од кои 339 [[Македонци]] и 6 [[Срби]].<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref>
<br />
== Општествени институцииустанови ==
[[Податотека:Црквата Света Недела (С. Смилковци) 2.jpg|мини|десно|Црквата „Св. Недела“ во Смилковци]]
*[[Црква „Св. Недела“ - Смилковци]]<ref name="цркви">{{цитирана мрежна страница|url=http://www.gazibaba.gov.mk/znamenitosti/verski-objekti|title=Верски објекти|publisher=Општина Гази Баба|language=македонски|accessdate=2010-11-28}}</ref>

Прегледник