Разлика помеѓу преработките на „В’лтава“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Будејовице → Будјејовице using AWB
с
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Будејовице → Будјејовице using AWB)
| tributary_right1 = [[Сазава]]
| city = Чешки Крумлов
| city1 = ЧешкеЧеске БудејовицеБудјејовице
| city2 = Прага
| landmark =

Прегледник