Разлика помеѓу преработките на „NGC 700“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB
с (Зборовна исправка, replaced: дијаметар со ширина од → пречник од using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB)
|алтернативни ознаки=CGCG 522-30
}}
'''NGC 700''' е [[леќеста галаксија]] во соѕвездието [[Андромеда (соѕвездие)|Андромеда]], која се наоѓа на списокот на [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот претставува [[Дрееров објект]].
Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 700 се споменува и како CGCG 522-30.
 

Прегледник