Разлика помеѓу преработките на „Џон Ф. Кенеди“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 11 месец
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од 213.135.161.33) и ја поврати преработката 3682487 на Ehrlich91)
| маласлика =
| звање = Претседател на САД
| ред = [[Листасписок на претседатели на Соединетите Американски Држави|35-ти]] [[Претседател на САД]]
| мандат_поч = [[20 јануари]] [[1961]]
| мандат_крај = [[22 ноември]] [[1963]]

Прегледник