112 (број): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 58 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=октомври 2009}} using AWB
с (Bot: Migrating 32 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q716846 (translate me))
с (→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=октомври 2009}} using AWB)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Природен број|број=112|македонски=сто и дванаесет|реден=сто и дванаесетти|делители=|фактор=|римски=CXII|бин=|хекс=|окт=|
околина= [[111 (број)|111]] '''112''' [[113 (број)|113]] }}
 
'''112 (сто и дванаесет)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[111 (број)|111]] а претходник на бројот [[113 (број)|113]].
 
{{Никулец за број}}

Прегледник