69 (број): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 58 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=октомври 2009}} using AWB
с (Bot: Migrating 45 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q713048 (translate me))
с (→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=октомври 2009}} using AWB)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Природен број|број=69|македонски=шеесет и девет|реден=шеесет и деветти|делители=|фактор=|римски=LXIX|бин=|хекс=|окт=|
околина= [[68 (број)|68]] '''69''' [[70 (број)|70]] }}
 
'''69 (шеесет и девет)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[68 (број)|68]] а претходник на бројот [[70 (број)|70]].
 
{{Никулец за број}}

Прегледник