49 (број): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 58 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=октомври 2009}} using AWB
с (Bot: Migrating 50 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q712758 (translate me))
с (→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=октомври 2009}} using AWB)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Природен број|број=49|македонски=четириесет и девет|реден=четириесет и деветти|делители=|фактор=|римски=XLIX|бин=|хекс=|окт=|
околина= [[48 (број)|48]] '''49''' [[50 (број)|50]] }}
 
'''49 (четириесет и девет)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[48 (број)|48]] а претходник на бројот [[50 (број)|50]].
 
{{Никулец за број}}

Прегледник