Хамидски масакри: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Правописна исправка, replaced: Отоманското царство → Отоманското Царство using AWB
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB)
с (→‎Наводи: Правописна исправка, replaced: Отоманското царство → Отоманското Царство using AWB)
[[Категорија:Масакри во Турција]]
[[Категорија:Историја на Ерменија]]
[[Категорија:Историја на Отоманското царствоЦарство]]
[[Категорија:Османлиско Царство во 19 век]]

Прегледник