Прејди на содржината

Цветко Узуновски: Разлика помеѓу преработките

Одземени 15 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Отоманска империја → Отоманско Царство using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Отстрането уредувањето на 185.100.245.76 (разговор), вратено на последната верзија на Zdravko)
Ознака: Отповикување
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Отоманска империја → Отоманско Царство using AWB)
|successor =
|birth_date = 24 декември 1912
|birth_place = [[Царев Двор]], [[Преспа|Преспанско]]нско, [[ОтоманскаОтоманско империјаЦарство]]<br> (денес [[Македонија]])
|death_date = {{починал на и возраст|df=yes|1994|05|24|1912|12|24}}
|death_place = [[Скопје]], [[Македонија]]