Разлика помеѓу преработките на „Скопски Санџак“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Отоманската Империја → Отоманското Царство using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Отоманската империја → Отоманското Царство using AWB)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Отоманската Империја → Отоманското Царство using AWB)
|common_name = Скопски санџак
|subdivision = [[Санџак]]
|nation = на [[ОтоманскатаОтоманското ИмперијаЦарство]]
|p1 =
|s1 =

Прегледник