Каврак: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Историja: Правописна исправка, replaced: Отоманската Империја → Отоманското Царство using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
с (→‎Историja: Правописна исправка, replaced: Отоманската Империја → Отоманското Царство using AWB)
 
== Историja ==
Во XIX век селото е дел од Кратовската каза во [[Отоманско Царство|ОтоманскатаОтоманското ИмперијаЦарство]].
 
== Стопанство ==

Прегледник